Przeglądy bram

Serwis bramy

Serwis i przeglądy bram

Wykonujemy przeglądy i serwis bram i automatyki znanych  producentów jak: Nice, Krispol, Wiśniowski, Came,  Faac, Beninca, BFT, Somfty, Normstahl, Marentec, Hormann, Key, Novoferm, Krono.

Wszystkie wymienione urządzenia wymagają okresowych regulacji, konserwacji, przeglądów, napraw i innych czynności serwisowych. Ich częstotliwość, zakres konserwacji, przeglądów i napraw zależy przede wszystkim od prawidłowego doboru bramy automatycznej,  rodzaju zastosowanej automatyki, jakości materiałów, z których jest wykonana brama, poprawnego montażu, warunków eksploatacji takich jak obciążenie, zanieczyszczenie i prawidłowość użytkowania.

Jak wygląda przegląd bram w naszej firmie?

Każdorazowo okresowy przegląd dotyczy wszystkich elementów bramy zarówno tych o charakterze mechanicznym, jak i zastosowanej automatyki. W pierwszym kroku nasi serwisanci w ramach przeglądu bramy garażowej sprawdzą, czy brama prawidłowo pracuje, przeprowadzą kontrolę rolek i sprężyn i wykonają odpowiednią konserwację elementów prowadzenia. W drugim kroku zweryfikują działanie zastosowanej automatyki. Ten element przeglądu bramy  polega na sprawdzeniu prawidłowej pracy siłownika (np. czy nie zgłasza błędów), sprawdzeniu działania centrali i elementów elektronicznych oraz pracy lampy ostrzegawczej i fotokomórek.

przegląd bram
przegląd bram

Jak często wykonywać przegląd bram?

Zaleca się wykonywanie przeglądów co najmniej 2 razy w roku, aby ograniczyć ilość występujących awarii, usterek i wydłużyć żywotność podzespołów bramy. Dzięki stosowaniu profilaktycznej okresowej konserwacji i przeglądów można uniknąć poważnych awarii uniemożliwiających użytkowanie bramy. Producenci bram tacy jak Hormann, Wiśniowski, Krispol, Normstahl, w dokumentacji technicznej określają zalecenia w tym zakresie.

Przegląd konserwacyjny urządzeń automatyki, jak i samych bram to niezbędna czynność, dzięki której możemy uniknąć wielu awarii powstałych poprzez zabrudzenia elementów mechanicznych lub uszkodzenia fizyczne prowadzące z czasem do trwałych uszkodzeń. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie okresowego przeglądu bram. 

Przegląd automatów bramowych często jest warunkiem producenta do przedłużenia gwarancji na dane urządzenie a wykonywanie konserwacji i przeglądu bram garażowych, czy też wjazdowych na posesję przedłuża ich prawidłowe funkcjonowanie. Systematyczne wykonanie przeglądów zapobiega również awarii automatyki, która obsługuje daną bramę. Wykryte na czas niewielkie defekty zostaną zawczasu  usunięte w czasie rutynowych okresowych przeglądów usunięte, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się bezawaryjnym działaniem zainstalowanych bram.

Potrzebujesz pomocy z bramą? Zadzwoń!